Merhabalar!

Adım C.Kübra Cenkçi, 1984 yılının ılık bir bahar ayında Adana’ da doğdum. Sanırım sıcakkanlı, cana yakın kişiliğimi memleketimin sıcak iklimine borçluyum. Adana’ da ilk,orta ve ve lise eğitimlerimi tamamladıktan sonra idealimdeki mesleğe ilk adımımı Cumhuriyet Üniversitesine giderek attım. 2008 yılında okulumu başarı ile tamamladıktan sonra mecburi hizmetimi tamamlamak üzere yaklaşık iki yıl süreyle Osmaniye Düziçi Devlet Hastanesinde görev yaptım.

Hikayem

‘ ” Ardından 2011 yılında uzmanlık eğitimim için Türkiye’ nin sayılı çocuk kliniklerinden birine sahip olan İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanında uzmanlık eğitimime başladım. Uzmanlık eğitimimi tamamlarken bu süre zarfında çocuklara faydalı olabileceğini düşündüğüm birçok kurs ve seminere katıldım. 2015 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlık eğitimimi başarı ile tamamladıktan sonra mecburi hizmetimi gerçekleştirmek için Bitlis Devlet Hastanesinde göreve başladım. Burada yenidoğan yoğun bakım sorumlu hekimliği ile başhekim yardımcılığı görevlerini bir arada gerçekleştirdim. 2017 yılında mecburi hizmetimi tamamladıktan sonra kamu görevimden ayrılıp hastalarıma daha iyi vakit ayırabileceğim özel sektöre geçtim. Şuan Liv Hospital Vadistanbul Hastanesi’nde görevime devam ediyorum.

Felsefe ve Hedefler

 

Hedefim çocukların sağlıklı yaşam rutinleri ve sağlıklı beslenme alışkanlıklarına bebeklik döneminden itibaren başlayıp ileri yaşlarında da sağlıkla devam etmelerine katkıda bulunmak.

Bu hedefim çerçevesinde aromaterapi, fitoterapi ve fonksiyonel tıp eğitimi de alarak çocukların ve ailelerin bütünsel sağlıklarını korumalarına yardımcı olmak istiyorum.